גירושין

משרד עורכי דין ונוטריון אלנקרי-מנשה, בורודיאנסקי

משרד עורכי דין ונוטריון אלנקרי-מנשה, בורודיאנסקי מתמחה בדיני משפחה ועוסק בכל מישורי התחום לרבות גירושין, מזונות ילדים, מזונות אישה, חלוקת רכוש, פרוק שיתוף , משמורת, זמני שהות, ייפוי כוח מתמשך, אפוטרופסות , אבהות, צוואות, ירושות, חטיפת ילדים בישראל ועוד.

תחומי התמחות

צרו עמנו קשר

גירושין הם לעולם לא צעד פשוט וקל. מדובר במהלך מורכב ומאתגר הדורש התייחסות למכלול רב של היבטים כגון מזונות ילדים, משמורת וזמני שהות, מזונות אישה, הסדרת הגט, חלוקת רכוש ועוד. את הליך הגירושין ניתן לנהל בשני אופנים:

  • הסכם גירושין – עריכת הסכם גירושין המובא לאישור בית המשפט ובו מוסדרים כלל הנושאים הקשורים לגירושין לרבות ילדים, רכוש וכו'. 
  • תביעת גירושין – ניהול תביעת גירושין בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הדתי, ודיון מלא בערכאות בכל אחד ואחד מהנושאים הנוגעים לגירושין. 

עורכי דין העוסקים בדיני משפחה ממליצים, בצדק רב, לנסות ולהגיע להסכמות ופשרות, ולנסח הסכם גירושין שיהיה הוגן, ראוי וחשוב לא פחות – בר ביצוע וצופה פני עתיד. הסיבה לכך נובעת ממספר טעמים. 

ראשית, גם הסכם גירושין נשען בסופו של היום על החקיקה והפסיקה. לדוגמה – חלוקת הרכוש נעשית בהתאם להוראות חוק יחסי ממון בין בני זוג, קביעת משמורת וזמני שהות נגזרת מחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, והחלטה לגבי מזונות הילדים צריכה להיות לפי החוק לתיקון דיני משפחה (מזונות). 

כלומר, למרות שהצדדים יכולים להגיע להסכמות ספציפיות, המתאימות באופן מדויק לתא המשפחתי הנדון, הם אינם יכולים לפרוץ את גבולות החקיקה והפסיקה. הדיונים לגבי הסכם הגירושין מתנהלים אפוא בתוך מסגרת ברורה. 

שנית, הסכם גירושין יכול לכלול את כל הסוגיות הרלבנטיות, וככל שמדובר בבני זוג שמתגרשים, כל אחת מהסוגיות קשורה לשנייה. שלישית, הניסיון מלמד שאם הגבר והאישה יחליטו לנהל את ההליך בערכאות, ייתכן בהחלט כי התוצאה הסופית אשר תושג בסופו של היום לא תהיה שונה באופן מהותי מהתוצאה אליה היה אפשר להגיע בהסכם גירושין. זאת מבלי להתכתש תקופה ממושכת בבתי המשפט (שיכולה להגיע לכדי חודשים ארוכים ואף שנים), על כל המשתמע מכך מבחינת הוצאות, טרחה, עוגמת נפש, לחץ ומעורבות לא בריאה של הילדים בהליך הגירושין של הוריהם. 

לאחר שכל זה נאמר, ברור שלא כל בני זוג יכולים באמת לנהל משא ומתן ראוי ומכבד להגעה לכדי הסכם גירושין. יש שהמחלוקות והכעסים מייצרים קרקע שלא יכולה להכיל דיון פתוח בנפש חפצה. במצבים אלה, חשוב להתקשר עם עורכי דין המתמחים בדיני משפחה ובליטיגציה בכל הערכאות והטריבונלים בישראל. המהדרין אף ממליצים על התקשרות עם עורכי דין עוד בטרם ההחלטה על הגירושין יצאה מהתכנון לביצוע (זאת מכיוון שלעתים כדאי לבצע כמה וכמה הכנות בטרם עת). 

הגישה שלנו

הגישה שלנו לגבי הליכי גירושין, אשר גובשה במשך למעלה מ-12 שנות פעילות, הינה שכדאי לחתור להגעה לכדי הסכם גירושין ככל שהנסיבות מאפשרות זאת. אנו משקיעים מאמצים ומשאבים בניסוח הסכם גירושין אשר יהיה הוגן, ראוי, מכבד ובר-ביצוע. למשרדנו ניסיון עשיר בעריכת הסכמי גירושין הצופים את פני העתיד, ואשר מונעים מחלוקות מיותרות גם בשנים הרבות שלאחר מכן. כולל הסכמי גירושין עם הסדרי משמורת מיוחדים, הסכמי גירושין הכוללים חלוקת רכוש רב, הסכמי גירושין לאחר עשרות שנות נישואין ועוד. 

במקביל אנו בעלי ניסיון עשיר בייצוג בתביעות גירושין ותביעות נגזרות מהליכי גירושין. אנו מייצגים בכל הערכאות והטריבונלים בישראל, ומסייעים בשקיפות מלאה, אמינות, מקצועיות ובשיתוף פעולה עם מומחים בעלי שם (רואי חשבון, אקטוארים, מומחים בתחום הילד, חוקרים פרטיים ועוד).